Zadzwoń 608-700-171

Jesteś tutaj: Karma kot * Karma mokra

Mokra karma dla kotów Szczecin

Kategorie:
Sortuj:
Na stronie:
Następna strona

Mokra karma dla kotów Szczecin

Jest smaczna, aromatyczna i dostarcza kotom dodatkowych płynów. Co to jest? Jest to, oczywiście, mokra karma! Wybór odpowiedniej karmy może być trudny dla właścicieli zwierząt. Patrzymy na to, co mamy i co rynek zoologiczny ma do zaoferowania.

Czy wolisz suchą czy mokrą karmę dla kota

Opiekunowie na początku swojej drogi często stają przed dylematem, czy dla ich kotów najlepsza będzie sucha karma dla kotów, czy mokra. Każda z opcji ma swoje zalety i wady. Sucha karma jest łatwiejsza dla opiekuna, można ją również rozdawać za pomocą specjalnych misek z podajnikami pokarmu. Sucha karma ma niestety niską wilgotność. Sucha karma ma istotną wadę, ponieważ koty wolą spożywać więcej płynów wraz z pożywieniem. Dzikie koty polowały na swoje ofiary, a mięso dostarczało im potrzebnych płynów. Karma mokra ma wilgotność na poziomie 70-80%, więc ten schemat jest jeszcze bardziej widoczny. Dzięki temu kot otrzymuje odpowiednią ilość wody.

Karma mokra: Różne smaki i tekstury w Szczecinie

Czy istnieje najlepsza sucha karma? Nie ma. Dorosłe koty mają różne upodobania co do tekstury i smaku karmy. Istnieje wiele opcji smakowych. Istnieje wiele opcji żywności, które obejmują jagnięcinę, łososia i wołowinę, a także indyka i inne egzotyczne mięsa. Opracowano również pierwszą mokrą karmę na bazie owadów.

Karmy mokre mogą mieć konsystencję lub pasztetów, musów, lub bardziej przypominać zupy. Może się również okazać, że Twój kot lubi jedzenie zrobione z pasty, kawałki mięsa w galarecie lub filety z sosem. Próbując kilku karm, szybko odkryjesz ulubione karmy swojego kota.

Możesz również znaleźć opakowania w różnych rozmiarach i wykonane z różnych materiałów. Opiekunom, którzy na co dzień dbają o środowisko, może przydać się zakup mokrej karmy w słoiku wielokrotnego użytku. Dorosłe koty i młode koty mogą być również karmione karmą w puszkach, torebkach lub talerzykach, które można im podać bez konieczności wkładania do miski.

Czym kierować się wybierając mokrą karmę dla kota alergika?

Należy przeprowadzić dokładną diagnostykę, jeśli kot doświadcza reakcji alergicznej na pokarm. Łatwiej będzie wybrać bezpieczny produkt, jeśli będziemy wiedzieć, jakich źródeł białka unikać. Istnieje wiele opcji karm mono białkowych dla kotów. Istnieją również produkty wykonane z owadów oraz karmy zawierające egzotyczne mięsa, takie jak koń, koza czy struś.

Mokra karma dla kotów po sterylizacji Szczecin

Mokre karmy dla kotów dostępne są również po sterylizacji lub kastracji. Ze względu na zmiany hormonalne, potrzeby kotów po zabiegu mogą się zmienić. Kot będzie korzystał ze zdrowej diety, która pomoże utrzymać jego wagę i zapobiegnie rozwojowi problemów z układem moczowym.

Te mokre karmy mają doskonale zbilansowany poziom tłuszczu i białka, a także cenne dodatki takie jak np. L-karnityna, która stymuluje metabolizm tłuszczów czy żurawina, która pozytywnie wpływa na układ moczowy.

Ile razy podawać w ciągu dnia kotu mokrą karmę?

W warunkach naturalnych koty jedzą codziennie niewielkie posiłki. Choć nie jest to schemat łatwy do naśladowania dla opiekunów, jest to możliwe. Należy karmić kota co najmniej trzy-cztery razy dziennie. Można to zrobić zaraz po przebudzeniu, przed wyjściem do pracy, szkoły oraz  przed pójściem spać.

Jak przechowywać mokrą karmę?

Twój kot powinien mieć ograniczony dostęp do jedzenia. Daj kotu posiłek, a następnie wypuść go po 20 minutach. Nie zostawiaj mokrej karmy w misce zbyt długo! Resztę karmy umieść w lodówce. Należy jednak pamiętać, że zdrowie kota może ucierpieć, jeśli karma będzie przechowywana w puszce.